A KHT Tisztújító szavazásán  nem csak a jelölést leadott hallgatókra szavazhattok, ennek keretében van lehetőségetek elfogadni a KHT új, több pontban is módosított Szervezeti és Működési Szabályzatát.

A szabályzat módosításai A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Hallgatói Önkormányzatának Alapszabályán alapszik, melyet a saját szervezeti felépítésünknek megfelelően átvettünk és alkalmaztuk.

A módosításokra azért volt szükség, mert 2016. július 11-én a Szenátus jóváhagyásával elfogadásra került A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Hallgatói Önkormányzatának Alapszabálya, amely számos módosítást tartalmaz. Ebből kifolyólag a Kari Hallgatói Önkormányzatoknak egy éven belül le kell követnie a változtatásokat, hogy megfeleljenek a felsőbb szabályoknak. Az alábbi módosítások nagy része emiatt került napirendre.

Az érintett részek változtatásai az alábbi táblázatokban megtalálhatóak, melyeket a 2017. március 25-ei Fórumon részletesen is ismertetünk.
KHT