Oktatási szabályzatok
Egyetemi szabályzatok
BME Tanulmányi és Vizsgaszabályzat
A BME Tanulmányi és Vizsga Szabályzata az Egyetem oktatást érintő szabályzatai közül a legátfogóbb. Tartalmaz minden olyan főbb irányelvet, amely mentén az oktatási rendszer működik a BME-n.
Tanulmányi ügyrend
(12/2013 (VI. 24.) számú Rektori Utasítás az oktatás szervezéséről)
A TVSZ végrehajtási utasítása a Tanulmányi Ügyrend, amelyet a rektor az Egyetemi Hallgatói Képviselettel egyetértésben rektori utasításként ad ki. Ez a TVSZ-ben foglaltak gyakorlatba ültetéséhez elengedhetetlen, a szabályozások végrehajtásának mikéntjét írja le.
Átfogja a beiratkozás és bejelentkezéshez szükséges információkat, kiterjed a vizsgák, szigorlatok rendjére, a szakmai gyakorlatok szervezésére. A tanulmányi eredmények nyilvántartásáról, a hallgatói igazolólapok és a leckekönyvek kezeléséről szóló tudnivalókon túl tartalmazza a tanulmányi ügyekben eljáró bizottságok, a Kari Kreditátviteli Bizottság ügyrendjét és a hallgatók egyéni ügyeinek eljárási rendjét, valamint a méltányosság gyakorlásáról szóló rendelkezéseket.
BME Felvételi és Átvételi Szabályzat
A BME felvételi és Átvételi Szabályzata tartalmazza a felvétellel és átvétellel kapcsolatos főbb tudnivalókat, úgy, mint az átvétel szabályozása, a pontozási rendszer az alap- és mesterképzésben és osztatlan képzésekben.
Térítési és Juttatási Szabályzat
A Térítési és Juttatási Szabályzat számos oktatási vonatkozással is rendelkezik. Ez a szabályzat nyújt tájékoztatást a hallgatók finanszírozási státuszáról, illetve ehhez kapcsolódóan az egyéni támogatási idővel kapcsolatos egyéb rendelkezésekről. Információt szolgáltat továbbá a hallgatóknak járó, tanulmányi alapon elnyerhető támogatásokról és juttatásokról, úgy, mint kollégiumi férőhely, rendszeres és rendkívüli szociális ösztöndíj, köztársasági ösztöndíj. Tartalmazza az oktatással kapcsolatos térítésekről (költségtérítés/önköltség) szóló legfontosabb tudnivalókat, illetve további, térítésekkel kapcsolatos egyéb rendelkezéseket.
Rektori Utasítás a hallgatók által fizetendő egyéb díjakról (2 / 2013., I.31.)
Ez a dokumentum a hallgatói kötelezettségek elmulasztása vagy késedelmes teljesítése esetén szedhető különeljárási díjakkal, valamint a hallgatói többletszolgáltatások igénybevételéért szedhető szolgáltatási díjakkal kapcsolatos tudnivalókat foglalja össze.
Rektori Utasítás: A tanulmányi- és vizsgaügyekkel összefüggő szabálytalanságok egységes kezeléséről
Ez a Rektori Utasítás a visszaélések esetén alkalmazandó büntetésekről és szabálytalanságok esetén az oktatói kötelességekről szóló rendelkezéseket tartalmazza.
Kari szabályzatok
Tájékoztató az Építőmérnöki Kar doktori képzéséről
A doktori képzésbe való jelentkezés követelményeit és lehetőségeit írja le, valamint megtalálható egy matematikai kérdéssor is a felvételi vizsgához.
- a képzés 3 éves
- állami ösztöndíjjal és a nélkül is be lehet kerülni, mind nappali mind levelező hallgatóknak
- az építőmérnöki diploma előny, de nem követelmény
- májusban kell jelentkezni
- július elején kerül sor a felvételi vizsgára (a pontszámítás módja megtalálható benne)
- a képzés alatt 180 kreditpontot kell szerezni, 12 választott tárgyból vizsgázni kell, publikációkat kell írni és előadásokat tartani
- lehetőség van nyelvtanfolyamra
- a nappali hallgatóknak oktatniuk kell
- további információ: http://doktori.bme.hu/doktori_iskolak.htm
BME Építőmérnöki Kar képzéseinek tanulmányi szabályozása (2011)
Megtalálhatóak a kedvezményes tanulmányi rendre vonatkozó szabályozások, információk a Diplomamunkáról és annak követelményeiről minden képzésen.
Határozat a kari fegyelmi testület eljárási rendjéről (2007)
Tartalmazza mely esetekben adható fegyelmi büntetés egy hallgatónak és annak fokozatait.
https://kht.vpk.bme.hu/document/archiv/Hatarozat_a_kari_fegyelmi.pdf
7/2016. (III. 23.) sz. Dékáni Utasítás az Építőmérnöki Karon képzésben részt vevő költségtérítéses és önköltséges hallgatók számára adható kedvezményekről
A költségtérítéses hallgatók számára adható kedvezmények mértékét tartalmazza.
- nappali tagozatos hallgatók számára adható kedvezmény
- két módja van: tanulmányi alapon az előző félév ösztöndíjátlaga alapján valamint szociális alapon
- a KHT javaslatára, amely pontrendszeren alapul, a Dékán dönt a kedvezményről
- Nem kaphat kedvezményt az a hallgató, aki a TJSZ 7§ (4) alapján került átsorolásra, az átsorolást követő egy éven belül