Az Egyetemi Hallgatói Képviselet elfogadta a 2015/2016-os tanév őszi félévre meghirdetett Rendszeres Szociális Ösztöndíj Pályázat és Alaptámogatás Pályázat eredményét.

A 2015/2016-os tanév őszi félévében az a hallgató részesül Rendszeres Szociális Ösztöndíjban, aki legalább 35 szociális ponttal rendelkezik. A minimum összeg 35 pont esetében 7 000 forint, a maximum összeg a legalább 83 ponttal rendelkező hallgatók esetében 40 000 forint. A minimum ponttól és összegtől kezdve egy pont 687,5 forintot ér. (A kiszámított összegeket 100 forintra kerekítjük).

A 2015/2016-os tanév őszi félévében azon 2015. szeptemberében első aktív félévükre beiratkozott hallgatók részesülnek Alaptámogatásban, akik legalább 35 szociális ponttal rendelkeznek és az 51/2007-es kormányrendeletben meghatározott 1. vagy 2. rászorultsági kategóriába tartoznak.

A kapott támogatást  Támpont Iroda Kifizetésfigyelőjében, majd később a szoc.sc.bme.hu címen tudjátok megnézni.

A pályázati kiírásnak megfelelően 2015.10.11. 23:59-ig élhettek fellebbezéssel a szoc.sc.bme.hu oldalon, az Igényléseim menüpont alatt (Műveletek -> fellebbezés leadása).
Fellebbezés leadásakor a leadott pályázat nyílik meg, amelyet nem tudtok szerkeszteni. A pályázat aljára görgetve találtok egy mezőt, a fellebbezés szöveges indoklását írjátok oda, ha esetleg csatolnátok dokumentumot, azt alatta megtehetitek.

Még egyszer elnézést kérünk a pályázati időszak alatt Benneteket ért kellemetlenségekért, a következő félévre igyekszünk minden most tapasztalt hibát orvosolni. Köszönjük a megértésetek!

Szociális Bizottság

Egyetemi Hallgatói Képviselet